poniedziałek, 17 października 2011

How do I care for my nails

In comments at giveaway I often read that you are interested in how to I care for my nails. So I decided to dedicate this action post: P For me, taking care of your hands has several stages.
 1. Remove cuticles
 2. Filing nails
 3. Painting nails
 4. Moisturizing hand. 
There are two ways to remove cuticles. I will explain everything :)

W komentarzach przy giveaway'u często czytam, że jesteście zainteresowani tym jak dbam o paznokcie. Więc postanowiłam poświęcić tej czynności posta :P Dla mnie dbanie o dłonie ma kilka etapów.
 1. Usuwanie skórek
 2. Piłowanie paznokci
 3. Malowanie paznokci
 4. Nawilżanie dłoni.
Są dwie metody zgrabnego usuwania skórek. Zaraz wszystko wyjaśnię :)

STEP 1A | KROK 1A
Źródło
 


When I have a lot of time I take a bowl of warm water and salt to dip hands. I wet my hand and then gently, using a stick, back off cuticles. This is a nice way, because the relaxed, beautiful smells and lets forget about everything.


Gdy mam duuuużo czasu to biorę miskę z ciepłą wodą i sól do kąpieli dłoni. Moczę dłoń i potem delikatnie, używając patyczka, odsuwam skórki. Jest to przyjemna metoda, bo relaksuje, pięknie pachnie i pozwala o wszystkim zapomnieć.


I have a salt bath with a hand line peach palms from Farmona. Well soluble in water and contains flakes of flowers :)

Ja mam sól do kąpieli z linii brzoskwiniowe dłonie od Farmony. Dobrze rozpuszcza się w wodzie i zawiera płatki kwiatków :)STEP 1B | KROK 1B


When I have enough time I use a fluid that helps clean the nails. Is applied to the dead skin that you want to remove, we keep about 15 seconds, washed
and then with a stick take off the skin. Of course, so as not to damage the nail.


Gdy mam mało czasu to używam płynu, który ułatwia czyszczenie paznokci. Nakłada się do na martwy naskórek, który chcemy usnąć, trzymamy ok 15 sekund, zmywamy a następnie patyczkiem zdejmujemy skórkę. Oczywiście tak aby nie uszkodzić paznokcia.
Everything also depends on the preparation so read the flyer:) I have Instant Cuticle Remover. Works well but I still prefer the first method. It is simply more enjoyable.

Wszystko też zależy od preparatu dlatego czytajcie ulotkę :) Ja mam Instant Cuticle Remover. Dobrze się sprawdza ale i tak wolę pierwszą metodę. Jest po prostu przyjemniejsza. A na przyjemność zawsze znajdzie się troszczę czasu. :D
  
STEP 2 | KROK 2

I think that everyone should saw the nails on a shape that pleases him most. Of course there are such shapes, which are the most popular such as almond, oval, square or square-oval (my favorite).

Uważam, że każdy powinien piłować paznokcie na taki kształt, który mu się najbardziej podoba. Oczywiście są takie kształty, które są najbardziej popularne tj. migdał, owalne, kwadratowe lub kwadratowo-owalne (moje ulubione).

STEP 3 | KROK 3

Painting nails is also a personal matter. Each of us likes a different color, or other finish. :) But anyway, I believe that each of us should use the base for lacquer. And it is one that is matched to specific needs. With the base lacquer will not adversely affect the health of nails. :)

Malowanie paznokci to także indywidualna sprawa. Każdy z nas lubi inny kolor czy inne wykończenie. :) Ale mimo wszystko uważam, że każdy z nas powinien używać bazy pod lakier. I to takiej, która jest dobrana do konkretnych potrzeb. Dzięki bazie lakier nie będzie negatywnie wpływał na kondycję paznokci. :)


STEP 4 | KROK 4I believe that this step is crucial. Need to moisturize daily. I use creams from L'Occitane. Wonderfully smell, and have the perfect consistency. These creams are made from natural ingredients and nourish your hands very well. All this is due to the high content of Shea butter. And besides great is that they are easily absorbed and leaves no oily film. One cream always goes with me in my purse. :)

Uważam, że ten krok jest najważniejszy. Nawilżać trzeba codziennie. Ja używam kremów od L'Occitane. Cudownie pachną i mają idealną konsystencję. Te kremy są robione z naturalnych składników i bardzo dobrze odżywiają dłonie. Wszystko to dzięki dużej zawartości masła Shea. A poza tym świetne jest to, że bardzo szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej powłoki. Jeden krem zawsze jeździ ze mną w torebce. :)
Every year, this company seems limited creams. This year they are Hibiscus Flower from Egypt, Cocoa Flower from the Ivory Coast, Desert Rose from Morocco. I'll tell you that they wonderful smell. And have a beautiful package :)

Co roku ta firma wydaje kremy limitowane. W tym roku to Kwiat Hibiskusa z Egiptu, Kwiat Kakaowca z Wybrzeża Kości Słoniowej, Róża Pustyni z Maroko. Powiem Wam, że cudownie pachną. I mają piękne opakowania :)

Above it is always in the evening I use this butter. I do it after washing and just before bedtime because the butter is thick and leaves a greasy feeling. I appreciate him for that, waking up in the morning that I have moisturised skin.

Ponad to zawsze wieczorem używam tego masła. Robię to po myciu i tuż przed spaniem ponieważ masło jest gęste i pozostawia to tłuste uczucie. Cenię go za to, że budząc się rano mam nawilżone skórki.

In addition, by my bed is such small wonder. It is a multifunctional cosmetic. Butter, with extremely high content of shea butter. Can be used for moisturizing skin and you can use it as a balm to mouth.

Oprócz tego, przy moim łóżku stoi takie małe cudo. Jest to kosmetyk wielofunkcyjny. Masło o niesamowicie dużej zawartości masła Shea. Może służyć do nawilżania skórek jak również można go używać jako balsamu do ust.

More than that, once a week I use the scrub. I love that feeling once after, when hands are so incredibly smooth :)

Oprócz tego, raz w tygodniu używam peelingu. Kocham to uczucie raz po, gdy dłonie są tak niesamowicie gładkie :)
Recently I use SPA scrub line from Make Up Store. In an elegant box are four sachets at 20g product. This type of scrub is designed for the whole body :) It is certainly worth recommending.

Ostatnio używam peelingu z linii SPA od Make Up Store. W eleganckim opakowaniu znajdują się cztery saszetki po 20g produktu. Ten rodzaj peelingu przeznaczony jest do całego ciała :) Z pewnością jest godny polecenia.

And the last important thing. Winter goes... Wear gloves! Cold very dry skin. I hope I was able to answer most of your questions. If not, write :) Feel free to submit to giveaway:) more info HERE

A i ostatnia ważna rzecz. Idzie zima... Noście rękawiczki! Zimno bardzo wysusza skórę. Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na większość Waszych pytań. Jeśli nie, to piszcie :) Zapraszam do zgłaszania się giveaway'a :) Więcej informacji TUTAJ

14 komentarzy:

 1. I love seeing other people's nail care routines, and especially when the result is as nice as in your case! Thank you for sharing! x

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę musiała zapolować na te kremy L'Occitane. Gdzieś je w końcu ostatnio widziałam, a mój aktualny krem jest taki raczej średni ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry post ale tyle za krem do rąk nie dałabym w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy i przydatny post :)
  Ale te kremy mają piękne opakowania *.*

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubie czytać takie posty :) Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć.
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam ten remover SH, jest b. skuteczny. Ciekawa jestem czy masz swoją ulubiona bazę?A kremy na pewno cudownie pachną!

  OdpowiedzUsuń
 7. @MadAsAHatter, jasne że mam :P najczęściej używam Sally Hansen - Complete Care 4 in 1 Treatment oraz Orly - Nail Defense.

  OdpowiedzUsuń
 8. Same świetne produkty, SH to jednak duży sprzymierzeniec paznokci.
  Co do stempelków essence na całość niestety w moim przypadku muszę dosztukowywać, brakuje ok 3mm, a w przypadku kciuka to jedno odbicie zakrywa tylko pół paznokcia.

  OdpowiedzUsuń
 9. gdzie można kupić te kremy L'Occitane?

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje dbanie o paznokcie wygląda podobnie:) i też wolę pomoczyć je w cieplutkiej wodzie niż na szybko usuwać skórki za pomocą preparatu ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też mam cytrynowego Lusha przy łóżku :D

  OdpowiedzUsuń
 12. @Anonimowy, są stacjonarne sklepy i z tego co się orientuję sklep internetowy

  OdpowiedzUsuń
 13. O fajnie, ja jestem jedną z osób, które prosiły o takiego posta. Masz piękne i zadbane paznokcie no i skórki :)) Z pielęgnacji pokrywa nam się tylko peeling MUS;) Nad kremami Loccitane kiedyś myślałam, ale odstrasza mnie jednak troszkę cena. Widziałam kiedyś w SP kremy z wysoką zawartością masła shea i pewnie na nie zapoluję :))

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Thank you for all the comments. I always read them all and if it is possible I will answer :D I'll answer any questions.

Please, do not post comments with blogs addresses. These types of comments will be removed.


Dziękuję za komentarze. Zawsze wszystkie czytam i w miarę możliwości będę na nie odpowiadać :D Na pewno odpowiem na wszelkie pytania.

Bardzo proszę o nie umieszczanie komentarzy z adresami blogów. Tego typu komentarze będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...