czwartek, 5 maja 2011

Make Up Store, Britta

It's such a surprise lacquer. In the bottle looks like a normal pink with silver shimmer. But on the nail - a revelation. Holo effect can be seen only after application. In the the shadow it is pink with a slight golden shine. But in the sun or artificial light it looks wonderful. Shimmers on the all colors of the rainbow. And more than that the application was trivial. Lacquer overlap like butter and in addition it has the consistency of pouring and aligns itself, leaving no traces.

To taki lakier niespodzianka. W buteleczce wygląda na taki zwykły róż z srebrnym shimmer'em. Ale na paznokciach - rewelacja. Efekt holo widać dopiero po aplikacji. W cieniu różowy z lekkim złotym połyskiem. Za to w słońcu albo w sztucznym świetle jest cudowny. Mieni się na wszystkie kolory tęczy. A ponad to aplikacja była banalna. Lakier nakładał się jak masełko a w dodatku ma taką rozlewającą się konsystencję i sam się wyrównuje, nie pozostawiając żadnych śladów.


w słońcu, 2 warstwy + baza
in sun, 2 cots + base
w cieniu, 2 warstwy + baza
in shadow, 2 coats + base

3 komentarze:

Thank you for all the comments. I always read them all and if it is possible I will answer :D I'll answer any questions.

Please, do not post comments with blogs addresses. These types of comments will be removed.


Dziękuję za komentarze. Zawsze wszystkie czytam i w miarę możliwości będę na nie odpowiadać :D Na pewno odpowiem na wszelkie pytania.

Bardzo proszę o nie umieszczanie komentarzy z adresami blogów. Tego typu komentarze będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...