czwartek, 25 sierpnia 2011

China Glaze, Metro Collection 2011, CG in the City

This second glitter from Metro collection, the first is Skyscaper, I described it earlier :) CG in the City has silver and violet-pink glitter in a colorless base, will be ideal for layeringu. The lacquer is pouring consistency but applies well. Glitter is a lot, that is, when imposing a layer is spread evenly and densely. It's a big plus. I put it on the Urban-Night.

To drugi glitter z kolekcji Metro, pierwszy to Skyscaper, opisywałam go już wcześniej :) CG in the City ma srebrny i fioletowo-różowy brokat w bezbarwnej bazie, będzie idealny do layeringu. Lakier ma lejącą się konsystencję ale dobrze się aplikuje. Brokatu jest dużo, tz. przy nakładaniu warstwy rozprowadza się równomiernie i gęsto. To duży plus. Nałożyłam go na Urban-Night.Urban-Night + 1 coats CG in the City | Urban-Night + 1 warstwa CG in the City

3 komentarze:

Thank you for all the comments. I always read them all and if it is possible I will answer :D I'll answer any questions.

Please, do not post comments with blogs addresses. These types of comments will be removed.


Dziękuję za komentarze. Zawsze wszystkie czytam i w miarę możliwości będę na nie odpowiadać :D Na pewno odpowiem na wszelkie pytania.

Bardzo proszę o nie umieszczanie komentarzy z adresami blogów. Tego typu komentarze będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...