wtorek, 12 kwietnia 2011

China Glaze, Below Deck

It is very difficult to determine the color of the lacquer. In the morning it is purple, in the afternoon violet - taupe and in the evening it is completely gray. And what to think of it? It is a cool, calm, creme lacquer from Anchors Away collection 2011. In my opinion, the application was average. The brush leaves marks and I had to be vary careful because the lacquer spreads a little but the final effect is decent. :D

Jest sobie taki dziwaczek... Rano fioletowy, popołudniu fioletowo-szary a wieczorem zupełnie szary... I co o nim myśleć? Jest to fajny, spokojny lakiery typu creme z kolekcji Anchors Away 2011. Moim zdaniem aplikacja była średnia. Pędzelek zostawiał ślady i trzeba było uważać bo trochę się rozlewał ale efekt końcowy jest przyzwoity.

with a base and top coat
z bazą i topem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Thank you for all the comments. I always read them all and if it is possible I will answer :D I'll answer any questions.

Please, do not post comments with blogs addresses. These types of comments will be removed.


Dziękuję za komentarze. Zawsze wszystkie czytam i w miarę możliwości będę na nie odpowiadać :D Na pewno odpowiem na wszelkie pytania.

Bardzo proszę o nie umieszczanie komentarzy z adresami blogów. Tego typu komentarze będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...